Xteam
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Habib Habibou: „Mi-ar placea sa marchez la debut&a

In jos 
AutorMesaj
Al3cs
Level 2
Level 2



Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 15/12/2007

Habib Habibou: „Mi-ar placea sa marchez la debut&a Empty
MesajSubiect: Habib Habibou: „Mi-ar placea sa marchez la debut&a   Habib Habibou: „Mi-ar placea sa marchez la debut&a Icon_minitimeSam Ian 12, 2008 1:20 am

Noul atacant al Stelei, Habib Habibou, a vorbit, intr-un interviu exclusiv pentru site-ul oficial www.steauafc.com si pentru site-ul SuporterSteaua, despre sosirea sa la club si despre planurile sale de viitor in tricoul „ros-albastru”.

Suporter Steaua: Habib, de ce ai ales sa joci la Steaua?
Habib Habibou: Deoarece este un mare club, cu o istorie bogata. A castigat Cupa Campionilor Europeni si a jucat in aceasta competitie si in ultimii doi ani. Are multa experienta si ma poate ajuta mult in viitor.

Suporter Steaua: Esti de cateva zile la Bucuresti. Ai facut cunostinta cu noii tai colegi?
Habib Habibou: Inca nu am apucat sa ma vad cu ei. Ii voi intalni pe toti la vizita medicala.

Suporter Steaua: Care sunt obiectivele tale la Steaua?
Habib Habibou: Sa castig un loc in echipa, sa fac meciuri bune si sa marchez cat mai multe goluri. Vreau sa ajut Steaua cat mai mult. De asemenea, as vrea sa castig campionatul.

Suporter Steaua: Ti-ar fi placut sa joci la Steaua cu conationalii tai, Thereau si Camus?
Habib Habibou: Bineinteles ca da. Thereau mi-a vorbit frumos despre aceasta echipa. Mi-ar fi fost usor sa joc impreuna cu ei, fiindca ii cunosc bine, le stiu stilul de joc. Daca as putea sa-i aleg ca si coechipieri, as face-o.

Suporter Steaua: Ce ai auzit despre fanii Stelei?
Habib Habibou: Am inteles ca atmosfera este superba. Stadionul este construit sub forma unui velodrom si ambianta creata de suporteri este fantastica. Din cate stiu, la fiecare meci vin intre 15.000 si 28.000 de fani.

Suporter Steaua: Ce stii despre antrenorul tau, Marius Lacatus?
Habib Habibou: Stiu ca a fost un mare jucator si, mai ales, un mare atacant. Este normal sa imi faca placere, ca atacant, sa lucrez cu un antrenor care a jucat pe acelasi post. Este remarcabil pentru mine sa lucrez cu un mare marcator.

Suporter Steaua: Ai vazut pana acum vreun meci al Stelei?
Habib Habibou: Am vazut doar rezumate de UEFA Champions League, de la meciurile Arsenal-Steaua si Sevilla-Steaua. Din cate am vazut, este o echipa buna si m-a impresionat Dica, pe care il consider un mare jucator.

Suporter Steaua: Ce le promiti fanilor Stelei?
Habib Habibou: Nu cred ca ar fi termenul potrivit. Mi-ar placea sa marchez la debut si sa-i fac fericiti pe fani. Nu pot sa promit nimic, insa sper sa castigam campionatul.

Suporter Steaua: Cum ti se pare Bucurestiul pana acum?
Habib Habibou: Am vazut foarte multa zapada pana acum, insa pare un oras frumos, cu cladiri dragute si oameni amabili. Nu degeaba i se spune „Micul Paris”, nu?

Comenteaza si tu transferul lui Mahamadou Habib Habibou si primele declaratii ale sale pe Forumul Suporterilor Stelisti AICI
Sus In jos
 
Habib Habibou: „Mi-ar placea sa marchez la debut&a
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Xteam :: ->Free ZOne :: Sport :: Fotbal-
Mergi direct la: